Dokumentacja

Subdomains

Przycisk Subdomeny Subdomeny to sposób na tworzenie oddzielnych kont zależnych od konta głównego, a otwieranych jako oddzielne adresy URL. Na przykład, można ustawić subdomenę "drewno" na głównym koncie "sprzet.org.pl", do którego dostęp uzyskuje się poprzez adres "drewno.sprzet.org.pl". Wiele większych firm korzysta z subdomen w celu tworzenia marki i koncentracji na oddzielnych liniach produktów, ponieważ subdomena to oddzielny adres i miejsce w Internecie. Jednakże nie otrzymujemy oddzielnego konta CPanel przy otwieraniu subdomeny. Większość funkcji administracyjnych przeprowadza się poprzez główny CPanel.

Praktycznie rzecz biorąc, subdomena to oddzielny folder na poziomie public_http, który posiada własny katalog cgi-bin. Przykład "drewno" tworzy nowy folder główny pod nazwą drewno, wraz z podfolderem cgi-bin. Pliki przeznaczone dla subdomeny wysyła się właśnie do takiego katalogu, łącznie z plikiem głównym (na przykład index.php).

Obecnie nie można tworzyć kont email w subdomenie. Można obejść to ograniczenie tworząc konto zwane "sprzedaz-drewno@sprzet.org.pl" lub podobne.

Aby dodać subdomenę:

  1. Kliknij przycisk Subdomeny na stronie głównej.

    Uwaga: Subdomenę można utworzyć pomyślnie w momencie, kiedy numer DNS dla danego konta zostanie pomyślnie rozprowadzony po Internecie.

  2. Tekst nowej domeny należy wprowadzić w dostępnym polu. Należy pamiętać o konwencjach nazewnictwa domen.

  3. Klinij przycisk Dodaj. Folder o tej samej nazwie co subdomena został dodany do folderu public_html, wraz z podfolderem cgi-bin (jeżeli konto obsługuje skrypty CGI).

Kliknij, aby wyświetlić obraz

Tematy:

Dodanie przekierowania subdomeny
Usunięcie subdomeny